Sokan kértetek érdeklődtetek milyen volt az aikido, mikor elkezdtem gyakorolni. A hétvégén szüleimnél vagyunk, és pakolás közben bukkantam pár kincsre, amiről már sokszor meséltem. Fogadjátok szeretettel az alábbi fotókat.
Mesteremmel, Vári Tamással, Hiroaki sensei táborán, Budapesten, az Ute-ban
Az aikidot 1999-ben Balassagyarmaton kezdtem Vári Tamásnál, aki akkor 2.kyus volt. Sikeres 7.kyus vizsgák eredménye, a fenti oklevél.
Akkoriban az internet még igencsak gyerekcipőben járt, könyveket sem nagyon lehetett szerezni az aikidoról. Első aikidos könyvem, fekete -fehér fénymásolat,mely hozzám már egy rongyosra másolt példányokon keresztül jutott…nagy becsben tartottam.
Szabad percekben igyekeztem magamba szívni a tudást belőle.
Amikor még youtube sem létezett… egy barátom O-senseiről egy videókazettát rendelt az USA-ból , azt sokszorosította és így láttam az aikido alapítóját először.
Aztán jöttek a cd-k , minden mennyiségben. Annak idején elindult egy mozgalom a Seki (sok edzés, kevés ivás) ,és persze a Kesi (kevés edzés, sok ivás), a képen látható cd egy ilyen tábor emlékeket rejti az utókor kíváncsi szemei elől?
Na és persze a régi idők facebookján….Nógrádi Megyei Hírlapnak hívták, mely hírt adott a környék fontosabb eseményeiről. A fotó egy szécsényi városnapon készült, 2000-ben..
A képen Vári Tamás bal keze latszik csak a bal szélen.
A barna öves támadó Zsiga Sándor ( aki szintén fehér öves volt akkoriban, de otthon felejtette az övét, és ha jól emlékszem Seres Kati mentette meg a helyzetet).
Jómagam a hakamás hölgy balján ülő,-akkor még- fiatalember volnék.
Az előadást édesapám , egy videókamerával rögzítette, így szerencsés módon, életem legelső ilyen szereplése mai napig megvan:
Rengeteg bemutatón vettem részt az évek alatt, ennek ha lesz időm, egy külon beszámolót készítek nektek….volt falunap,vadászlap,fittnesz gála…meg amit csak el tudtok képzelni…..
Ha már szociális media, létezett akkor aikidos szaklap is …
1999, március, fontos hirt közöl Tokióból jelentjük, c cikkben az Aikido Magazin…beiktatták a harmadik doshut
Első plakátjaink
És a lelkes tanítványok csak jöttek és jöttek….
Említettem, hogy nem voltak még oktató videók mint manapság….ezért az edzésen tanultakat naplóban vezettem
Helyenként képekkel illusztrálva…
A páros gyakorlatokat nehezebb volt leírni
Aztán elért a modern kor minket is…a 13- as jo Kata
Végezetül egy csoportkép 1999- ből, a balassagyarmati Seiwakan dojo egy éves fennállásának megünneplésére tartott edzésről.
Akiket ismerhettek :
Hakamások: Szabó Balázs balról, Dóczi Sándor jobbról
Bajusz Péter: (bajszos, barna öves, Balázstól balra ül)
Vári Tamás A zászlót tartja, mellette jobbra barna övben Hosi.
Jómagam a hátsó sorban (magasságom miatt mindig ide szorulok)